Ez is sikerült
Elkészült a Jövő iskolája

Ünnepélyes projektzáró rendezvény keretében, T. Mészáros András, Érd polgármes-tere és Arató Gergely oktatási szakállamtitkár részvételével adták át a Gárdonyi Gé-za Általános Iskola megújult és kibővített épületét.

A tervezett határidőnek megfelelően, november közepére a diákok és a pedagógusok immár teljes egészében birtokba vehették a felújított intézményt, mely 2010 szeptemberétől két gimnáziumi osztállyal is bővül.

T. Mészáros András polgármester avató beszédében felidézte a felújítási munkálatok mintegy másfél évét, s hangsúlyozta: a projekt során jelentkező nehézségek ellenére az állhatatos munka és az összefogás meghozta gyümölcsét.

Arató Gergely államtitkár ugyancsak a széleskörű összefogás fontosságát hangsú-lyozta beszédében. Marosánné Gáti Gabriella, a Gárdonyi igazgatója pedig arra hívta fel a figyelmet, a korszerű oktatási technika lehetőséget ad arra, hogy a diákok tartalmában is korszerű műveltséget kapjanak.

Az érdi Gárdonyi Géza Általános Iskola az Nemzeti Fejlesztési Ügynökség KMOP-4.6.1-2007-0132 azonosító számú pályázatának keretében, az Európai Unió által biz-tosított 250 millió forintos támogatás és Érd anyagi szerepvállalásának segítségével újulhatott meg.