A Gárdonyi Géza Általános Iskola

A Gárdonyi iskola elkészült beruházása az előzetes tervek szerint 2009 szeptemberétől fogadja a teljes épületkomplexumban a gyermekeket. Az iskola a város egységes - településszintű - esélyegyenlőségi programja alapján saját esélyegyenlőségi tervében külön figyelmet fordít az érdi gyermekek együtt nevelésére, a hátrányok csökkentésére.

Az épület majdani felszereltsége nagyban elősegíti az oktatásban alkalmazható technikai eszközök napi használatát. Ez nyilvánvalóan hatással lesz az oktatás színvonalára is. Terveink szerint a számítógépen is futtatható programok alkalmazásával segítjük tanulóinkat. Nyilván mindegyiket képessége szerint.

A rendelkezésre álló közösségi tereket kihasználva képességfejlesztő foglalkozásokat tartunk, programokat dolgozunk ki. Számunkra nemcsak az oktatás, hanem a nevelés is fontos. Hagyományainkat ezek szerint is ápoljuk, fejlesztjük.

Az iskola területén kap helyet az város új uszodája is, mely együtt kerül átadásra az iskola épületével. Terveink szerint az uszoda adta lehetőséget maximálisan ki tudjuk használni. Nemcsak a hagyományos napi tornaórákra gondolunk új tartalommal, hanem a tartáshibákból, stb. eredő koordinációs mozgásokra is. A megújult Gárdonyiban a jelenleginél több mit 300 gyermek számára lesz hely. Az alapértékeik maradnak továbbra is a kompetenciák fejlesztése, kiemelten is az értő olvasás, az idegen nyelvek, az általános sokoldalú alapozó funkció.