Ez történt az alapkőletétel óta

A szerződési feltételeknek megfelelően 2008. április 1-jén megtörtént a szükséges munkaterület átadása-átvétele, és a kivitelező cég az organizációs tervek szerint megkezdte az előkészítő munkákat.

2008. május 16-án az iskolai tanévzáró ünnepség keretében megtörtént az új épület alapkőletétele, és megkezdődött az építkezés. A földszintes régi „A” jelű iskolaépület és a környező térburkolatok elbontásra kerültek, és megtörténtek a szükséges ingatlanon belüli közműkiváltások. A durva területrendezést és kitűzést követően, az alapozási földmunkák következtek, majd megindultak az alapozási munkák. Máig az új épületalapozási szerelő betonok, sávalapok és alaptestek, kisebb teherhordó szerkezeti tartóelemek készültek el. Az építés helyszínén most a talpgerendák vasszerelési, zsaluzási munkái folynak.

Az I. fokú építésügyi hatóság 2008. augusztus 18-án kivitelezés ellenőrzésre vonatkozó helyszíni szemlét tartott, s megállapította, hogy az ott tapasztaltak megfeleltek a jogerős építési engedélyben és tervdokumentációban előírtaknak. A tanévkezdésre, 2008. szeptember 15-re, elkészültek az átmeneti közlekedő utak, korlátok, rámpák, védőpalánkok, átmeneti térvilágítás. A tanítás szeptemberben biztonságosan megkezdődött az intézményben.

2009. szeptember 30.