A Váti Kht. mindent rendben talált

A Váti Kht. munkatársai a napokban helyszíni ellenőrzés során mérték fel az Új Magyarország Fejlesztési Terv Közép-Magyarországi Operatív Program és az Európai Unió támogatásával megvalósuló Gárdonyi Géza Általános Iskola bővítéses rekonstrukciójának készültségi állapotát.

Az ellenőrzést végző szakemberek megállapították, hogy a 250 millió forintos európai uniós támogatással megújuló tanintézmény felújítása terv szerint halad, a beruházás készültségi állapota megfelelő, és az építkezéssel kapcsolatos számladokumentumok is megfelelnek az előírásoknak.

Az ellenőrzés során megállapítást nyert, hogy az önkormányzat időben kiírta az új iskola eszköz- és bútorállományának beszerzésére szolgáló közbeszerzési eljárást, de a megadott határidőre a törvényi előírásoknak megfelelő érvényes pályázat nem érkezett be. A beruházásban közreműködő szervezetként részt vevő Váti Kht. ezért hozzájárulását adta az újbóli hirdetmény azonnali megjelentetéséhez, melyről a megfelelő hivatalos források útján értesülhetnek az érdeklődők.

2009. augusztus 14.